تلفن  : ۳۳۴۰۰۱۰۶-۰۲۶

تلفن  : ۳۳۵۲۴۳۲۹-۰۲۶

  • عرضه کننده شيرآلات ، ابزار دقیق و تحهیزات صنایع نفت ، گاز ، پتروشیمی ، آب و بخار
  • نمايندگی انحصاری و فروش محصولات SPIRAX SARCO انگلستان ، ECONOSTO انگلستان 
  • VALTORQUE مجارستان ، WATTS آمریکا و WATSON Valves آمریکا

شیر کشویی (Gate Valve) برای قطع کامل و یا وصل کامل سیال طراحی شده است. یعنی این نوع شیر یا بایستی کاملاً بسته باشد و یا کاملاً باز و به صورت نیمه باز نمی توان از آنها استفاده کرد.
 این شیر دارای یک کشو یا دروازه به صورت عمودی، به شکل گرد یا مربع بوده که در مسیر سیال بالا و پائین رفته و در موارد لزوم جریان را قطع و یا وصل می کند.
شیر کشویی در نمونه های مختلف و با اندازه های متفاوت موجود می باشد. همگی دارای اجزای یکسان می باشند که با توجه به مدل های مختلف از نظر نوع شرکت سازنده با یکدیگر تفاوت جزئی دارند یعنی بطور کلی تمامی شیرهای کشویی دارای مکانیزم یکسان بوده که فقط از لحاظ ساختمانی با یکدیگر تفاوت دارند.
شیر شویی از ۳ قسمت اصلی تشکیل شده است: بدنه که معمولاً به وسیله فلنج و پیچ و مهره به لوله وصل می شود و برای جلوگیری از نشتی بین فلنج شیر و لوله از واشر آببندی (Gasket) استفاده می شود. قسمتی از شیر کشویی که در بالای بدنه قرار گرفته و به وسیله فلنج و پیچ و مهره به بدنه اتصال یافته، سرپوش فلزی (Bonnet) نامیده می شود و به منظور محکم شدن و جلوگیری از نشتی بین بدنه و سرپوش، واشر گذارده شده است و نهایتا تریم (Trim) که خود شامل محور یا شفت (Stem)، کشو یا گوه (Gate or Wedge) و حلقه اب بندی نشیمنگاه (Seat Ring) می باشد.
تقسیم بندی شیرهای کشویی از نظر مکانیزم عملکرد:
الف- شیر کشویی با محور متحرک (Rising Stem)
با چرخاندن فلکه، محور و کشو با هم حرکت کرده و بالا و پایین می روند. محور این نوع شیرها در قسمت مجاور فلکه پیچ شده و قسمت پیچ شده در بوش محور قرار گرفته به طوری که پیچ های محور با پیچ های بوش درگیر هم می باشند. فلکه شیر با بوش محور یکپارچه ساخته شده به طوری که هنگام گردش فلکه، بوش محور نیز می گردد.انتهای محور با کشوی شیر نیز یکپارچه ساخته شده به طوری که هنگام گردش فلکه کشوی شیر همراه محور به طرف بالا یا پایین حرکت می کند و در نتیجه موقعی که شیر در حالت کاملا باز باشد محور به اندازه طول کشو از فلکه بالاتر و بیرون قرار می گیرد.در این نوع شیرها چون قسمت پیچ دار محور در صورت باز بودن شیر از فلکه بیرون می آید، با یک نگاه می توان متوجه شد که شیر باز و یا بسته است. ضمناً به علت بیرون آمدن ساقه احتیاج به مراقبت و حفاظت در مقابل ضربه خوردن و غیره را دارد. از مزایای این نوع شیر کشویی آن است که چون قسمت پیچ دار محور با آب درون شیر تماس نداشته لذا از خوردگی در امان خواهد بود.
ب- شیر کشویی با محور ثابت (Non Rising Stem)
محور این نوع شیرها در قسمت انتهایی پیچ شده و فلکه آن با محور شیر یک پارچه ساخته شده است. ضمناً به علت این که قسمت پیچ دار محور داخل بدنه شیر قرار دارد ضربه نخواهد دید.شیرهای کشویی از نظر آببندی به انواع مختلف زیر تقسیم می شوند
1- شیر کشویی زبانه لاستیکی (Resilient/Soft Seat Gate Valve)
2- شیر کشویی زبانه فلزی (Metal Seat Gate Valve)
3- شیر کشویی موازی (Parallel Slide Gate Valve)
4- شیر کشویی چاقویی (Knife Gate Valve)
از انواع یاد شده، شیرهای کشویی ردیف های ۱و ۲ بیشترین مصرف را در شبکه ها و خطوط انتقال آب دارند.شیر کشویی ردیف 3 بیشتر در مواردی که مواد معلق شن و ماسه زیاد بوده و یا سرعت عبور سیال زیاد باشد، مو رد استفاده قرار گرفته و ردیف 4 عمدتاً در سیستمهای  فاضلاب استفاده می شود.مزایا و معایب شیرهای کشویی :
مزایا:
-قابلیت قطع کامل سیال و استفاده حداکثری از قطر دریچه-قابلیت نصب در موقعیت افقی و عمودی (Bidirectional)-کمترین افت فشار
معایب:
-قابلیت باز و بست سریع را ندارد-برای تنظیم جریان مناسب نیست-در صورت نیمه باز ماندن شیر دچار لرزش می شود.

 

بروشور شیر های کشویی دروازه ای

Moto-Leder.com http://moto-leder.com Best deals on online pharmacy here: pharmacy no prescription. You can try it.